From V Rising Wiki
No edit summary |
No edit summary |
||
(8 intermediate revisions by 3 users not shown) | |||
Line 1: | Line 1: | ||
{| class="wikitable" style="font-weight:bold; color:#eee; background:transparent; text-align:center; vertical-align:middle; width:100%" | {| class="mw-collapsible wikitable" style="font-weight:bold; float:left; margin-right: 10px; color:#eee; background:transparent; text-align:center; vertical-align:middle; width:100%" | ||
|colspan="8" | <big>Weapons</big> | |||
|- | |||
| | | | ||
|Sword | |Sword | ||
Line 8: | Line 10: | ||
|Reapers | |Reapers | ||
|Slashers | |Slashers | ||
|- | |- | ||
|Bone | |Bone | ||
| | |{{Iconbox|Bone Sword|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Bone Axes|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Bone Mace|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Bone Spear|caption=no}} | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|Reinforced Bone | |Reinforced Bone | ||
| | |{{Iconbox|Reinforced Bone Sword|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Reinforced Bone Axes|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Reinforced Bone Mace|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Reinforced Bone Spear|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Bone Crossbow|caption=no}} | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |Copper | ||
| | |{{Iconbox|Copper Sword|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Copper Axes|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Copper Mace|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Copper Spear|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Hunter's Crossbow|caption=no}} | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|'''Merciless Copper''' | |'''Merciless Copper''' | ||
| | |{{Iconbox|Merciless Copper Sword|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Merciless Copper Axes|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Merciless Copper Mace|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Merciless Copper Spear|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Merciless Hunter's Crossbow|caption=no}} | ||
| | | | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|'''Iron''' | |'''Iron''' | ||
| | |{{Iconbox|Iron Sword|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Iron Axes|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Iron Mace|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Iron Spear|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Iron Crossbow|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Iron Reaper|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Iron Slashers|caption=no}} | ||
|- | |- | ||
|'''Merciless Iron''' | |'''Merciless Iron''' | ||
| | |{{Iconbox|Merciless Iron Sword|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Merciless Iron Axes|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Merciless Iron Mace|caption=no}} | ||
|{{Iconbox|Merciless Iron Spear|caption=no}} | |||
| | |{{Iconbox|Merciless Iron Crossbow|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Merciless Iron Reaper|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Merciless Iron Slashers|caption=no}} | ||
| | |||
|- | |- | ||
|'''Dark Silver''' | |'''Dark Silver''' | ||
| | |{{Iconbox|Dark Silver Sword|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Dark Silver Axes|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Dark Silver Mace|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Dark Silver Spear|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Dark Silver Crossbow|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Dark Silver Reaper|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Dark Silver Slashers|caption=no}} | ||
|- | |- | ||
|Sanguine | |Sanguine | ||
| | |{{Iconbox|Sanguine Sword|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Sanguine Axes|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Sanguine Mace|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Sanguine Spear|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Sanguine Crossbow|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Sanguine Reaper|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Sanguine Slashers|caption=no}} | ||
|- | |- | ||
|Unique | |Unique | ||
| | | | ||
| | |{{Iconbox|Lumberjack's Axes|caption=no}} | ||
| | |{{Iconbox|Miner's Mace|caption=no}} | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | |{{Iconbox|The General's Soul Reaper|caption=no}} | ||
| | | | ||
|} | |} |